NÁŠ PŘÍBĚH 

Košer restaurace pražského Chabadu

Vychutnejte si výtečná košer jídla v masné restauraci Chabad Grill nebo v mléčné Shelanu! Naše restaurace nabízejí pokrmy ve stylu domácí kuchyně spolu s jejich pečlivou přípravou, ať jde o obědy plné rozličných chutí nebo bohaté večeře připravené z vysoce kvalitních ingrediencí. Zpestřete si svůj den lahodnou Středomořskou kuchyní, bohatou na netučné masné pokrmy, čerstvou zeleninu a chalu podle domácí receptury, jejíž symfonie chutí plně uspokojí vaše gastronomické nároky. Nabízíme také možnost rychlého občerstvení, a to zdravějšího, než jsou jiné fast-foods: zajistíme pro vás jídlo s sebou, donášku do domu/kanceláře & catering. U nás také můžete strávit příjemný šábes s vybranými šábesovými pokrmy a vybranými košer víny. Užijte si ČERSTVÉ a zdravé jídlo, pohodlné a příjemné prostředí, od neděle do čtvrtka od 12.30 - 22.30, v pátek od 10.00 - 15.00 nebo během šábesové večeře či oběda.  

Chabad v Praze

Chabad zaujímá své místo v Praze od roku 1998, kdy do Prahy přijel rabín Manis Barash s rodinou, aby zde Chabad, s nímž byla zároveň otevřena i synagoga Ahavat Josef, v samém srdci bývalé židovské čtvrti založil. Postupem času CHBD zaujal významné místo v životě židovských obyvatel Prahy i obyvatel z jiných měst ČR, kteří se pravidelně účastní židovských svátků, bohoslužeb a vzdělávacích programů. V rámci seznámení místních obyvatel s filosofií Chabadu, jejíž kořeny lze vysledovat v učení nejznámějšího pražského rabína Jehudy Löwa Ben Becalela, neboli Pražského Maharala, se Chabad věnuje také své vlastní publikační činnosti (dosud vyd. Smysluplný život a Vnitřní pouto), přičemž na paměť tohoto velkého učence judaismu před několika lety otevřel Pražské Chabad Maharal Centrum, U Milosrdných  6 v Praze 1. Součástí centra je samozřejmě synagoga, ale i kvalitní masná košer Chabad Grill restaurace, která je přístupná všem hostům. Pražský Chabad také provozuje oddělenou mléčnou restauraci Shelanu v Břehové ulici, v níž si přijdou na své i milovníci vegetariánských jídel.

Náš cíl - opravdová košer strava pro zdraví

K zásadám judaismu odnepaměti patří košer strava. Suroviny k přípravě košer jídel a jejich propracované kombinace byly židovskými moudrými po staletí sestavovány tak, aby prospívaly nejen našemu fyzickému, ale i psychickému zdraví. V košer stravování není nic ponecháno náhodě, protože každé jídlo je nositelem komplexu určitého druhu energie a výživových látek, který nás udržuje při životě a přispívá k dobré celkové kondici. Košer strava je vhodná pro všechny, kteří chtějí podpořit své zdraví. 


GALERIE

Chabad Grill Restaurant